Дитячий і сімейний сон

Як поліпшити сон дитини грудним молоком

Відомо, що грудне молоко вночі містить підвищений рівень мелатоніну. Це ще одна неймовірна властивість грудного молока – навчати тіло дитини циркадіадному ритму, де вночі мелатоніну більше, а вдень – менше. Перші тижні у немовляти відсутня така регуляція, через це іноді жінки кажуть «він переплутав день і ніч», бо вдень дитина багато спить, а вночі гуляє.

Природа замислила такий механізм, де малюк отримує «сонне» молоко від матері, поки його організм не почне виробляти свій власний мелатонін. Це допомагає дитині встановити «день і ніч» протягом доби. І от, як ви можете зробити своє молоко найбільш мелатоніновим:

☑️ Денне світло
Почніть ранок біля віконця. Проводьте час вдень під денним світлом. Денне світло сприяє виробленню серотоніну, який перетворюється в мелатонін під дією темряви.

☑️ Триптофанова вечеря
Існують продукти, багаті на триптофан (можете заґуґлити такі). Ця амінокислота підтримує вироблення гормонів серотоніну і мелатоніну. Включіть ці продукти в свою вечерю.

А ось, що заважає вашому молоку підвищити рівень мелатоніну і допомагати дитині краще спати вночі:

🚩 Світло ввечері
Мелатонін починає активно вироблятись близько дев’ятої години вечора і будь-яке світло, що вловлює ваша сітківка ока, знижує його рівень. Ідеальний варіант – припинити вплив світла з восьмої години. Жодних екранів, холодного чи яскравого освітлення, будь-якого світла близько до очей. А вночі забезпечити повну темряву: штори блекаут, жодного світла від годинника, телефона, нічника тощо. Ледь помітне світло можна застосовувати для зміни підгузка на короткий час.

🚩 Кава о другій половині дня
Кофеїновмісні напої (кава, чай, кола тощо) є сенс споживати тільки в першій половині дня. Чим ближче до вечора, тим більше вони знижують рівень мелатоніну.

Це був опис ідеальних умов для вашого «мелатонінового» грудного молока, до яких варто прагнути. Мінімальна вимога: лягти спати в той самий день, в який ви прокинулись. Якщо у вас з власним режимом дня повний хаос, почніть хоча б з цього і поступово рухайтесь до дотримання умов, що описані вище.

Один несподіваний побічний ефект, який ви отримаєте від більш раннього засинання – більш виражений пролактиновий пік зранку. Справа в тому, що під цикл дня і ночі підпадає не тільки мелатонін, але й пролактин. Ті матері, які казали, що майже ніколи не відчували приходу великої кількості молока зранку, починають його помічати, коли елементарно починають раніше лягати спати. Беріть собі на замітку 😉