Молочні історії війни

Молочні історії війни, Анастасія, Київ

Моя історія грудного вигодовування почалась до ракет на Київ - у 2020. Старт був непростий, було КС, пляшечка перший тиждень і догодовування з трубочки катетера.

На початок 2022 дитині було вже 1.5 роки, але я не збиралась припиняти грудне вигодовування, хоча навколо мене частина родичів тиснула, що треба закінчувати. Я все життя мала проблеми зі сном, тому не хотіла погіршувати свій сон відміною ГВ. Я була не готова вставати вночі, кудись перекладати дитину, потім вставати її заспокоювати. Мені було легше дати груди.

Доречі, в ліні закінчувати ГВ мене теж звинувачували. Казали "Ти не хочеш нічого робити, тому ГВ не закінчується, зіпсуєш дитину і тд...". Я однозначно відчула стрес від війни, хоча мене її жахіття торкнулись лише посередньо - звуками, страхом, фотографіями. Я перебуваю в контексті, слідкую за новинами. Була в Києві, на півтора місяці їздила в Львівську область. На даний момент всі живі, крім дядька, якого застрелили впритул росіяни.

Мені ГВ однозначно допомагало впоратись зі стресом. Хоча я бачу, що дитина має деяку затримку в розвитку через війну, впевнена, що без ГВ у нас би ця затримка була більшою. У лютому і березні 2022, під час блекаутів ГВ нас заспокоювало і зменшувало кількість істерик, я весь цей час більш менш нормально спала, якби не ГВ з викидами окситоцину, я не знаю, як би я з цим впоралась. ГВ - легальний антидепресант без лікарського рецепту)

Я думала, що до 2 років закінчу ГВ, потім відтермінувала до 2 з половиною, тоді зрозуміла, що не готова і подумала, що , може, в три роки мені буде комфортно закінчити, але завершили ми в 3 роки і 4 місяці. Я дуже рада, що жодного разу не було істерики до відключки у вимогах дати груди - це було важливим для мене - закінчити з повагою до дитини. Довгі істерики були, але з інших причин. Поступово з декількома відкатами дійшли до 1 годування перед сном. Я розповідала синочку, що скоро ми закінчимо ГВ, бо він вже здатен бути самостійним, вміє сам засинати, вміє заспокоюватися, може продовжити свій сон вночі, вповні відчуває мою присутність через дотик і їсть всю необхідну йому їжу.

Одного дня син вирішив лягти окремо в халабуді і там заснув сам - це був перший день без ГВ. Він все ще просить груди, хоча пройшло більше місяця після останнього прикладання, та я йому пояснюю, що ГВ закінчилось і це був прекрасний час. Сон зараз у нас прекрасний без жодних складнощів.

Без відео з каналу Ніни моє ГВ не відбулося б. Я б ніде не отримала цю необхідну інформацію про ГВ. Я навіть не думала, що це така велика наука і так багато знань вміщує. Я щаслива, що змогла пройти цим шляхом, хоча іноді ГВ бісило, як і материнство загалом і хотілось все кинути. Звичайно, без ГВ діти виживають, але я щаслива, що мала таку магію в своєму житті. Невпинно дякую всій команді та Ніні ❤️особисто - на таких людях у нас все і тримається у світі. 💛💙