Молочні питання

Виділяється молоко з грудей, хоча грудне вигодовування вже завершене.

Відлучила від грудей, а молоко ще є – чи це нормально?

Так

Найкоротша стаття ever 🙃

Якщо розгорнуто:

🖍 Після останнього видалення молока із грудей (не просто після останнього прикладання, але й після останнього «підціджування») ще БЛИЗЬКО 1,5 МІСЯЦІ відбувається інволюція молочної залози. Весь цей час в ваших грудях все ще є ваше молоко. І активна тканина, що його виробляє, поступово… ну, не те, щоб «розсмоктується», а, скажімо, переходить до стану спокою. Хоча сказати, що вона частково «розсмоктується» теж не буде помилкою. Вона робить і те і інше.

🖍 Пройшло КІЛЬКА МІСЯЦІВ / РОКІВ і ви виявили якісь виділення з грудей. Це нормально?

❗️ Якщо виділення з соска ви побачили за плямами на білизні, це не нормально і необхідно терміново звернутись до лікарки мамологині. Особливо якщо ці виділення рожевого кольору.

❕ Якщо виділення з соска ви спровокували самі – натиснули на сосок, щоб перевірити «А чи в мене є ще молоко?»… ніколи не розуміла, навіщо це робити. Ок, щось виділилось з соску. Це не молоко. Це ексудат, що є фізіологічним явищем. І ці виділення тепер існують, тому що ваша молочна залоза колись працювала, частково розпалась, а частково лишилась в «сплячому» стані і в протоках є трохи біологічної рідини. Це як цикл опалення в будинку: взимку заливають теплу воду, а влітку її зливають і там щось в трубах може й лишається, але це й водою не назвеш 😄. І воно там стоїть в трубах, поки не почнеться новий сезон опалення.

Так само й в грудях – там «стоїть» якийсь ексудат, поки ви знову не завагітнієте і ваша молочна залоза знову не почне розростатись, розгалужуватись, а нові створені молочні клітини не почнуть утворювати нове молоко.

Тож після першого повного циклу визрівання молочної залози, від пубертатного віку жінки до завершення першої лактації, ваші груди вже ніколи не будуть колишніми 😂. Тепер це молокопровідні труби, що тільки те й роблять, що чекають на наступний сезон лактації.

‼️ А тепер УВАГА!

Коли ви «перевіряєте», чи є там молоко, ви провокуєте викид пролактину, що збільшує його рівень в крові в 8-10 разів. Це може бути спровоковано навіть носінням щільного бюстгальтера, надмірною стимуляцією сосків під час сексу, та низкою інших факторів. Це я до чого? Не треба бігти одразу здавати аналізи на пролактин, бо після такої маніпуляції він все одно у вас буде підвищений. Це нормально. Просто не треба нічого там перевіряти і натискати. Якщо саме собою звідти нічого не тече, то й не чіпайте.

Гадаю, що немає необхідності нагадувати про своєчасні профілактичні візити до мамологині двічі на рік.

До речі! Про те, як завершувати грудне вигодовування безпечно та з турботою до власних молочних залоз, ми детально розбираємо на курсі STOP MILK education.