Для вагітних

Грудне вигодовування чи штучне?

ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ ЧИ ШТУЧНЕ?

Коли я чую, що є вибір між грудним або штучним вигодовуванням, я максимально розумію, чому ВООЗ створила «Кодекс» – «Міжнародну збірку правил збуту замінників грудного молока». Якщо коротко, то це такий документ, який закликає виробників замінників грудного молока і товарів, що супроводжують штучне вигодовування, відмовитись від будь якої реклами, акцій, подарунків, закликаючих слоганів тощо. І створений Кодекс був у зв’язку з тим, що ВООЗ побачила жахливу тенденцію: поширюючи всі ці товари, і брехливо наголошуючи на те, що це «те саме, що й грудне вигодовування», виробники товарів, пов’язаних зі штучним вигодовуванням створили дуже стійке уявлення жінок, що наче грудне вигодовування і штучне – це рівноцінний вибір.

Інформований вибір

По-перше, коли у вас засяяла думка про рівноцінність вибору між грудним і штучним вигодовуванням, то варто розуміти, що ця думка – результат багаторічних незліченних інвестицій виробників замінників грудного молока в рекламні компанії, які і створили таке відчуття. І перед тим, як зробити цей «вибір», необхідно впевнитись, що ви добре поінформовані щодо грудного вигодовування і штучного вигодовування. І лише після того, як ви отримаєте якомога більше правдивої інформації (не з рекламних сайтів і плакатів, а саме офіційної інформації ВООЗ і МОЗ), ви дійсно можете вважати що робите справжній інформований вибір. Ви зважуєте всі «за» і «проти», ви враховуєте вплив на своє здоров’я і здоров’я своєї дитини, на економічний і екологічний бік питання, ви дійсно усвідомлюєте різницю.

Право дитини на повноцінне харчування

Ознайомившись з офіційною медичною документацією, ви можете пересвідчитись в тому, що:
«Материнське молоко – єдиний ідеальний продукт харчування для забезпечення гармонійного розвитку дитини перших 6 місяців життя. Воно містить не тільки всі необхідні для дитини поживні речовини в ідеально збалансованому співвідношенні, але й комплекс захисних факторів та біологічно активних речовин.
Найкращим видом вигодовування дитини віком до 6 місяців є виключно грудне вигодовування
Виключно грудне вигодовування – це вигодовування грудним молоком, без застосування в раціоні дитини іншої їжі та/або рідини.
Грудне вигодовування дитини необхідно починати протягом першої години після народження і продовжувати до 1 року, а при можливості і довше.
Переваги грудного вигодовування для здоров’я дитини.
Діти на грудному вигодовуванні рідше хворіють на інфекційні та алергійні хвороби, мають менший ризик розвитку отиту, діареї, синдрому раптової смерті та у старшому віці бронхіальної астми, ожиріння, мають кращі показники розумового розвитку.»
МОЗ, Клінічний протокол медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років, розділ 3.

Право жінки на власне тіло, його здоров’я і вибір ступеню порушення його кордонів через вагітність і годування.

Давайте поговоримо про відношення жінки до власного тіла. Варто розуміти, що приймаючи рішення про створення нової людини, ви автоматично погоджуєтесь з тим, що ця людина завдасть вам чимало клопоту. Власне, вона повністю змінить ваше життя. Так ,я знаю, що існують вельмишановні блогерки, які народжують зі свіжим макіяжем, на другий день після пологів вже качають прес, а через тиждень відпочивають на Мальдівах. Моя вам добра порада від щирого серця: відписуйтесь від них, доки не пізно. Тому що ваше життя перетвориться на одвічне почуття провини за ваше недостатньо повноцінне батьківство. Неможливо зачати, виносити, народити дитину і зробити вигляд, ніби нічого не відбулось.

Тож, ваше тіло зміниться. Ваші думки зміняться. Ваше самопочуття зміниться. Ваш світ повернеться в якийсь бік, і який саме – ніхто вам точно не скаже.
  • Дитина буде у вашому лоні буде харчуватись вашим тілом через плаценту, прикріплену до вашої матки.
  • Ваше тіло надає простір для зростання дитини, ваша матка росте, зміщує внутрішні органи і розтягує шкіру.
  • Ваше тіло біологічно готується до грудного вигодовування, розростає залізисту тканину у грудях, наповнює її молозивом, змінює розмір, форму і навіть колір грудей, і інколи ці зміни незворотні.
  • Ваше тіло виконуватиме дуже складну, а іноді й болісну роботу під час пологів, зо не рідко супроводжується розривами тканин піхви або кесаревим розтином.
  • А після пологів вона так само продовжить харчуватись вашим тілом – грудним молоком, що виробляється в ваших грудях із вашої власної крові.

Так, я не романтизую материнство в цілому, як і вагітність, пологи й грудне вигодовування зокрема. Безумовно, на кожному етапі у вас є той чи інший вибір, наприклад:
- вибір лікарки чи лікаря, що супроводжує вашу вагітність та/або пологи;
- вибір країни, де відбудуться ваші пологи, а відповідно і
- вибір місця народження дитини (лікарня, пологовий будинок, перинатальний центр, домашні пологи тощо);
- вибір вашого оточення;
- вибір способу чи поз під час пологів;
- вибір способу вигодовування дитини;
- вибір відношення до вакцинації дитини;
- і ще багато чого, що є вашим дорослим батьківським рішенням в кожний момент часу.

Тож так, вибір грудного вигодовування – це так само ваш батьківский вибір згідно вашого відношення в тому числі до меж вашого власного тіла, бо це ваші груди – ваша частина тіла. І молоко у ваших грудях виробляється з вашої крові і лімфи. Ви можете обрати не годувати дитину своїм тілом після пологів, зберігаючи його кордони на цьому етапі. Але і тут важливо робити інформований вибір, то му що медичні дослідження показують, що грудне вигодовування оберігає жінку від багатьох хвороб:
«Переваги грудного вигодовування для здоров’я матері:
Жінка, яка годує дитину груддю має менший ризик захворіти на злоякісні хвороби (рак молочної залози та яєчників).»
МОЗ, Клінічний протокол медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років, розділ 3.
Отже, ваше грудне вигодовування – це інвестиція не тільки в здоров’я вашої дитини, але й ваше власне.

Навряд чи є сенс розповідати вам щось на кшталт переконання вас у важливості годування грудьми і Я впевнена, що ви дорослі люди і спроможні дізнатись всю інформацію про склад грудного молока, сучасні достовірні дослідження, офіційну інформацію. На щастя вся ця інформація на сьогодні доступна в максимально відкритому форматі. А якщо ви хочете отримувати більше деталей про грудне вигодовування – підписуйтесь на мої соцмережі і слідкуйте за новими статтями і відео!

(с) Ніна Зайченко